Cuma , 19 Eylül 2014
İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

Etiket Arşivi: bere patik bere yapilisi uzman tv

Haber Aboneliği

Anlatımlı Şirin Kız Bebek Patik Modeli

Geçenlerde bir sosyal paylaşım sitesinde gördüm bu şirinmi şirin patiği…Hemen resmini sizlerle paylaşmak istedim. Merserize ip ve lif ipi ile örülmüş 2 farklı model, çok basit örmesi ama çok cici duruyor. Resme bakar bakmaz hemen örmeye başlarsınız anlatmaya bence gerek yok. Ama illada anlatın diyosanız aşağıdaki linke tuklayın. Orda tabanının nasıl yapıldığı resim olarak anlatıldı. Üzeride çok basit zaten. Kolay gelsin hanımlar… Devamını Oku »

“ALLAH Teâlâ şöyle buyurdu:

- Ey Âdemoğlu! Sen bana dua ettiğin ve benden affını umduğun sürece, işlediğin günahlar ne kadar çok olursa olsun, onların büyüklüğüne bakmadan seni bağışlarım. - Ey Âdemoğlu! Günahların gökyüzünü kaplayacak kadar çok olsa, sonra da benden affını dilesen, seni affederim. - Ey Âdemoğlu! Sen yeryüzünü dolduracak kadar günahla karşıma gelsen; fakat bana hiçbir şeyi ortak koşmamış olsan, şüphesiz ben de seni yeryüzü dolusu bağışla karşılarım.” Hadis-i Şerif [Tirmizî, Daavât 98. Ayrıca bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, V, 172.] Rivayet Eden: Enes radıyallahu anh Devamını Oku »

Anlatımlı Resimli Bebek Patik Modeli

 Resimler ve anlatım canım arrkadaşım Zülbiş’ime ait. Ellerine sağlık… Çok güzel olmuş. Şimdi kendisi bir bebek bekliyor. Hayırlısı ve sağlıklısıyla kucağına alır inşallah bebişini. Şimdi sizlere resimlerle birlikte anlatmaya çalışalım… Sizde farklı renklerde örüp çok güzel kombinasyonlarda patik modelleri yapabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar… Devamını Oku »

Karbonat Mucizesi

KARBONAT MUCİZESİ…. Evinizdeki halıları süpürseniz de silseniz de zamanla kokmaya başlar. Halı yıkamacılara verdiğiniz halı bilin ki, en kötü kimyasal deterjanla, yerlerde araba yıkanır gibi yıkanmaktadır. Oysa kokuyu çıkarmak için şunu yapabilirsiniz. Bir iki avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1-2 saat bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile iyice süpürün. Halınızdaki o kötü kokudan eser kalmayacaktır. * Buzdolabınızdaki kokuyla baş edemiyorsunuz. Bütün yiyecekleri dışarı çıkar, sil, süpür, kurula vs. uğraşmak istemiyorsanız bir kâse karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun. 4-5 günde bir karıştırın. Kötü kokuların gittiğini göreceksiniz. Ayrıca dolapta sakladığınız meyve sebzeler üzerinde koruyucu bir etkisi olacaktır karbonatın. * Halı, koltuk, elbise ... Devamını Oku »

Açıklamalı Bere Modeli

6 numaralı şiş ile 85 ilmek atarak başlayalım. Beremizin ilk 5 sırasını iki düz iki ters örgü ile lastik yapıyoruz. Lastiği bitirdikten sonra, düz örgü örmeye başlıyoruz. 5 sıra boyunca düz örgümüzden sonra 5 sıra da ters örgü uyguluyoruz. 35 sıra bu şekilde ördükten sonra kesintilerimizi yapmaya başlıyoruz. Öncelikle 2 sırada 1 keserek devam ediyoruz. Sonra her sırada kesintilerini yapıp, beremizi bitiriyoruz. Kenarını dikişle birleştirip, tepesini de diktiğimiz beremiz artık kullanıma hazır. Güle güle kullanın inşallah [reklam_sag]                     anlatımlı bere modelleri, bere çeşitleri, bere, bereler, anlatımlı şapka, kolay bere modelleri Devamını Oku »

Açıklamalı Bere Modeli

4 numaralı şiş ve krem renkli yün ip ile örülmüştür. [reklam_sag] 32 ilmek ile bereye başlıyoruz ve hep 4 sıra düz 4 sıra ters ( haroşe değil ters olacak) Her sırada bir taraftan 1 kesip bir taraftan 1 arttırıyoruz kafanın büyüklüğü kadar örüyoruz. Bitincede kesiyoruz bittiğinde biraz yamuk oluyor sonrada şişimize 19 ilmek atıyoruz yanlara 4 haroşe ortadaki 12 ilmekte ağaç kökü için kafanın büyüklüğüne kadar örüp diğer parçaya dikiyoruz. Güzel günlerde kullanın…   anlatımlı bere modelleri, bere modelleri, bere modelleri 2012, resimli bere modelleri Devamını Oku »

Anlatımlı Cupcake Bere Modeli

[reklam_sol]İstediğiniz renkte yün ip kullanarak beremize başalıyabiliriz. Soğuk kış günlerinde sıcacık kullanmanız dileğiyle…   5 numaralı şişle 55 ilmek örgümüze başlıyoruz. 4 düz 2 ters örgü ile 10 cm. kalınlığında lastik kısmını örüyoruz. Lastik kısmı bittikten sonra 3′er ilmek artırarak 75 ilmek olana kadar örmeye devam ediyoruz. 15 cm. kalınlığında haroşe örüyoruz. Sıra sonuna kadar 2 ilmeği bir alarak kesiyoruz. Kalan ilmeklerin içinden yün geçirilerek büzüyoruz. Beremiz hazır…     anlatımlı bere, açıklamalı bere modeli, ressam bere modeli, kupkek bere modeli, anlatımlı resimli bere modelleri     Devamını Oku »

Scroll To Top
teknolojide destek - teknoloji ve haberleri - kadinlar arasi - ceptelefon oyunlari - script indir - film izle - yemek tarifleri - script indir