Etiket arşivi: kayısı kurusu nasıl saklanır

Günde 3 Tane Kayısı Yiyerek Sağlıklı Yaşayın !

Kuru Kayısı
Resim Net’ten alıntıdır.

Yaz meyvelerinin tadıda lezzetide bir başkadır. Yazın taze taze dalından yenen bu meyveler güneşte kurutularak kışın kuru şekilde de tüketilmektedir. Direk yenilebileceği gibi hoşafı ve marmelatıda yapılarak tüketilebilir. Erik , incir, kayısı kuruları gibi. Biraz kayısının içerdiği vitaminler ve sağlık açısından faydalarından bahsedelim.

KAYISI: A, B, C ve P vitamini açısından zengin bir meyve olan kayısı aynı zamanda bol miktarda demir içerir. Ayrıca magnezyum, kalsiyum, fosfor, kükürt, bakır, krom ve manganez mineralleri açısından da zengindir.

Kayısının Faydaları: Okumaya devam et

Kabızlık

Yine gazetenin sağlık sayfasında Dr. Ahmet Maranki’nin yazısını okudum ve günümüzde pek çok insanın sorunu haline gelen kabızlık problemini bitkisel yöntemlerle nasıl tedavi edilebilir sizlerle paylaşmak istedim.

Tuvalete hiç çıkamama veya çok seyrek çıkma durumuna kabızlık(konstipasyon) denir.

Yeterince sulu şeyler yememe, sinir bozukluğu, bağırsak tıkanıklığı, sindirim sistemi bozuklukları, hormon dengesizliği, basur, fıtık boğulması, kabızlığı doğuran nedenler arasında. Ayrıca günlerinin büyük bir kısmını oturarak geçirmek zorunda olanlarla, hamilelerde ve yaşlılarda görülür.[reklam_sag] Okumaya devam et