Etiket arşivi: yaprak sarmanın yanına ne gider

Yaprak Sarmanın Yanına Ne Gider ?

[reklam_sol] Mmmm olsada şöyle acılı ve ekşili çerez niyetine yesek :) Yaprak sarması veya yaprak dolması daha öncede sitemde tarifini vermiştim. Oradan bu lezzetli sarma nasıl yapılır’a bakabilirsiniz. Böyle bir yazı girmek istedim çünkü bu konuda çok soru ve yazı geldi bana. Bende sizlerle naçizane fikrimi paylaşmak istiyorum.

Yaprak sarması

Genelde yaprak sarması ana yemeklerin yanında ortaya bir tür çeşit meze niyetine konularak sunulmaktadır. Yaprak sarmasının yanında karışık dolma yaparak servis yapabilirsiniz, yoğurt çorbası ile birlikte harika olacaktır. Sarmanın üzerine kuru soğan doğrayarak ve limon sıkarak servis yapabilirsiniz, yanında börek eşiliğinde servis yapabilirsiniz. Sunum size kalmış artık….

Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Bayramlarda vazgeçilmez ikram yaprak sarması. Hemen hemen bayramlarda büyüklerimize gittiğimiz zaman tatlı nın yanında yaprak sarması ikram edilir. Bu artık gelenek haline geldi. Bayram arefelerinde bunların hazırlığı yapılır. Tatlılar yapılır, yapraklar sarılır, heyecanla bayram günü beklenir. [reklam_sag]

Şimdi sizlerle bayramlarda ikram etmeniz için zeytinyağlı yaprak sarmasının tarifini paylaşalım…

Nice güzel bayramlara ve sarmalara :)

.
Zeytinyağlı Yaprak Sarması Malzemeleri Okumaya devam et