Perşembe , 18 Eylül 2014
İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

Kategori Arşivi: Atkı-Şapka-Bere-Şal Modelleri

Haber Aboneliği

Açıklamalı Çiçek Motifli Atkı Örneği

[reklam_sol] Çiçek motifli atkımızı farklı 2 renk ip kullanarak ördük. Çıtı pıtı çok hoş duruyor. Ben kahverengi ve krem tonlarında renk tercih ettim. Siz zevkinize göre istedğiniz 2 renk iple örebilirsiniz. Nasıl örüldüğünden bahsedelim. 4 numaralı tığ ile ördüm. 10 zincir çekerek halka oluşturun. Devamını Oku »

Açıklamalı Kasketli Yapraklı Bere Modeli

[reklam_sag] Yapılışı 3,5 numaralı şiş ile 71 ilmek Beremize başlıyoruz. 5 sıra haroşe örüyoruz. 5 sıra haraşo ördükten sonra ilk sırada yaprak örneğini koyuyoruz. 4 ilmek ters, 1 düz 1 çoğalt, 1 düz, 1 çoğalt 1 düz, 7 ters Sonra tekrar 1 düz 1 çoğalt 1 düz 1 çoğalt 1 düz Sıra sonunda şişte 4 ilmek kalması gerekiyor o ilmeklerde ters olacak 2. sırada bu sefer bütün sırayı ters örüyoruz. 3. sıra 4 ilmek ters 2 düz, 1 çoğalt, 1 düz 1 çoğalt 2 düz 7 ters Bu şekilde yaprağın ortasında 8 delik oluşana kadar devam edin. yaprakları kenarlarından kesip ... Devamını Oku »

Resimli Açıklamalı Balık Pulu Şal Modeli

[reklam_sol] 4 numaralı tığ ile simli krem renk ip ile örülmüştür. 7 zincir çekerek halka oluşturun 3 zincir çekip üçlü trabzan doldurun Yine 3 zincir çekip aynı yere üçlü trabzan doldurun 5 zincir ve yine üçlü trabzan 3 zincir ve tekrar üçlü tabzan 3 zincirle geri dönün ve baştaki üçlü dolgu üç zincir ve yine üçlü dolgu yapın. 5 zincir aradaki boşluğa dört dolgu tekrar 5 zincir ve kenar yapımını tekrarlayın 3 zincirle geri dönüp kenar motifi yapın 5 zincir 4 lü trabzan 5 zincir bir önceki dörtlü dolguya gelin zinciri öne alıp dördüncü trabzanın arasına 4 trabzan doldurun Böyle ... Devamını Oku »

Açıklamalı Fiyonk Şal Modeli

100 gr ip ve 4 numara tığ ile şalımıza başlıyoruz.[reklam_sol] 1. sırayı başlarken 10 tane zincir çekilip son ilmek kaleme veya şişe takılır. Alttaki zincirden 1 ilmek çıkarılıp tekrar kaleme takılır. Sonra bu şekilde 5 ilmek kaleme geçirilmiş olur. Tekrar 10 tane zincir çekilip aynı işlem uygulanır. Bu şekilde 20 tane çiçek yapılmış olur. Devamını Oku »

Açıklamalı Resimli Sarhoş Yolu Şaşırdı Modeli Atkı – Bere

[reklam_sol]                   Çok şık ve son zamanlarda çok fazla gördüğüm sarhoş yolu şaşırdı bere ve atkı modelini resimli açıklamalı anlatmaya çalışalım. Şimdiden kolay gelsin… Bere için; 4 numaralı şişle 84 ilmek başlanır. 2 ters 2 düz 12 sıra lastik kısmı örülür. İplik yönü her zaman kendimize doğru olmalıdır. 2 ilmek birlikte alınarak sağ şişe 1 ilmek olarak çıkartılır. Devamını Oku »

Anlatımlı Bere Modeli

[reklam_sag] İstediğiniz renkte Yün ip kullanarak örebilirsiniz. İsterseniz 2 renk ip tercih edebilirsiniz. Ben Ebruli ip ile ördüm 5 numaralı şiş ile 57 ilmek başlıyoruz. 3 sıra düz 3 sıra haroşe örüyoruz. Her sıra başında bir ilmek kesip, örülür, diğer sıra başında ise bir ilmek arttırılır. 96 sıra bu şekilde devam edilir, ve örgü bittikten sonra katlayıp dikiyoruz. Sağ köşeni resimdeki gibi katlayıp tığ ile kat gül yaparak tamamlıyoruz. Beremiz hazır Gülün Yapılışı Tığ ile 10 Zincir çekerek yuvayı oluşturun. Daha sonra 5 zincir çekerek 4 yuva yapın. Yaptığınız yuvaların içine 3 zincir çekip 3 trabzan yapıp 3 zincir çekerek ... Devamını Oku »

Açıklamalı Dantela Fular Yapımı

[reklam_sol] İstediğiniz renkte örebilirsiniz. 1 yumak dantela ipinden 1 fular örülmektedir.   6 numaralı şiş ile ördüm. Dantela’nın kenarından şişe takarak 4 ilmek oluşturdum. Fuların genişliği göz önünde bulundurarak  2-6 arasında ilmek arasında başlanır.  Ben 4 ilmek başladım. 2.sırada yine her ilmek Dantela’nın kenarı ile devam edilir. İlmekler arasında 2 veya 3 boşluk bırakarak, dalgalı olması sağlanır. Ben 2 boşluk bıraktım. Son sırada yine 2 veya 3 boşlukta bir normal kesme yaparak bitirdim. Fularınızı güle güle kullanın… Resimlerle anlatmaya çalışalım… Devamını Oku »

Açıklamalı Ör Sök Bere Modeli

[reklam_sag] İstediğiniz ip ile örebilirsiniz nako bonbon ip ile daha güzel oluyor. Aşağıdaki resimlerde 3 farklı ip ile örülmüş, hepside birbirinden farklı duruyor. 5 numara şişle başlıyoruz. 40 ilmekle 2 karış tor örerek devam ediyoruz. 11 ilmek kesip kalan ilmekleri de 1 ilmek örüp,1 ilmek bırakarak ve 1 artırarak örüp diğer sırada hepsini keserek kapatıyoruz. Daha sonra bıraktığımız ilmekleri sonuna kadar söküyoruz. 11 ilmek kestiğimiz yeri alt ucu ile birleştirerek yan tarafı tamamen dikip,orta kısmı ise büzerek kapatıyoruz. İsterseniz büzdüğünüz kısıma ponpon,düğme,çiçek motif vb. şeyler yaparak renk katabilirsiniz. Diğer bere modelleri için lütfen tıklayın… Devamını Oku »

Açıklamalı Saç örgüsü Modeli

Hem erkeklerde hem de bayanlarda model olarak örebileceğiniz modası geçemeyen bir örgü tekniği… Halk arasında saç örgüsü, burgu, burma modeli de denilen bu örneği detayları ile birlikte anlatmaya çalışalım… [reklam_sag] Kazak veya atkı yapımında kullanılan bu örneğin size atkı için nasıl örüleceğini anlatacağım. Örgü şişlerimize 40 ilmek atarak başlıyoruz. 11 ilmeğimizi haroşe örüyoruz. Devamında 2 ilmeğimizi ters örüyoruz. Bundan sonraki 14 ilmeğimizi düz örüyoruz. Yine 2 ilmeğimizi ters ve 11 ilmeğimizi haroşe yapıp, ilk sırayı tamamlıyoruz. Haroşe ördüğümüz baştaki ve sondaki 11 tane ilmeklerimizi 2. sırada da haroşe örmeye devam ediyoruz. Bu sırada 2 ters ilmeğimizi düz ve ortadaki 14 ... Devamını Oku »

Scroll To Top
teknolojide destek - teknoloji ve haberleri - kadinlar arasi - ceptelefon oyunlari - script indir - film izle - yemek tarifleri - script indir