Salı , 23 Eylül 2014
İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

Kategori Arşivi: Patik Modelleri

Haber Aboneliği

Şirin Bebek Patikleri

[reklam_sol] Birbirinden şirin bebek patik modelleri. Nette gördüm sizin de çok beğeneceğinizi düşünüyorum…Bu modellere benzer patik örneklerini anlatımlı ve resimli daha önce paylaştım. Devamını Oku »

Açıklamalı Bot Şeklinde Örülmüş Bebek Patiği

[reklam_sol] Nette gördüğüm çok beğendiğim bebek patiğinin nasıl örüldüğünü anlatmaya çalışalım. Patik iki farklı renkte örülmüş. 6,5 numaralı şiş ile 32 ilmek ile başlayıp 4 sıra haroşe örün. 10 sıra düz örün. 12 ilmeği keserek 6 ilmek yapın.( her iki ilmeği birlikte alın ve 1 ilmek yapın.) kalan 10 ilmeği düz örün. 26 ilmek olacak. sonraki sırada ise ortadaki 6 ilmeği kesip 3 ilmek yapın. Sonraki sırada ise 3 ilmeği kesip 1 ilmek yapın. kalan 10+1+10= 21 ilmeği ikiye bölüpiki ayrı parça halinde önce 2 sıra düz sonra 8 sıra 2 düz 2 ters lastik örüp bitirin. ikinci farklı renk ... Devamını Oku »

Kız Patikleri Tığ Anlatımlı Resimli

[reklam_sol] Kız çocuklarımız için şirin patik modellerini aşağıda görebilirsiniz. Tığ ile örülmüş çok kolay örnekler, bir o kadar da şirin…Biricik yavrularımız güle güle doya doya giysinler inşallah. Diğer patik modellerimiz için lütfen tıklayın. Devamını Oku »

Anlatımlı Şirin Kız Bebek Patik Modeli

Geçenlerde bir sosyal paylaşım sitesinde gördüm bu şirinmi şirin patiği…Hemen resmini sizlerle paylaşmak istedim. Merserize ip ve lif ipi ile örülmüş 2 farklı model, çok basit örmesi ama çok cici duruyor. Resme bakar bakmaz hemen örmeye başlarsınız anlatmaya bence gerek yok. Ama illada anlatın diyosanız aşağıdaki linke tuklayın. Orda tabanının nasıl yapıldığı resim olarak anlatıldı. Üzeride çok basit zaten. Kolay gelsin hanımlar… Devamını Oku »

Anlatımlı Resimli Bebek Patik Modeli

 Resimler ve anlatım canım arrkadaşım Zülbiş’ime ait. Ellerine sağlık… Çok güzel olmuş. Şimdi kendisi bir bebek bekliyor. Hayırlısı ve sağlıklısıyla kucağına alır inşallah bebişini. Şimdi sizlere resimlerle birlikte anlatmaya çalışalım… Sizde farklı renklerde örüp çok güzel kombinasyonlarda patik modelleri yapabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar… Devamını Oku »

Anlatımlı Bebek Patiği Modeli

[reklam_sol]Minik bebişlerimize sıcacık giysinler diye şirin patik modeli Biz pembe beyaz renk kombinasyonu yaptık. Siz istediğiniz renkte örebilirsiniz. 54 ilmek ile patiğimize başlıyoruz. 6 sıra haroşe örün. Sonra 1. sırada 2 kes 1 artır 2 kes 1 artır. Bu sıraya kurdele geçirin. 2 sıra daha haroşe örün. 22 ilmek haroşe sonra ponponlu beyaz ipliği bağlayın 10 ilmek. 10. ilmeğin yanındakiyle kes. Geri dön son ilmeği yanındakiyle kes. Orta hep 10 ilmek kalacak. Yanlardan azalma olacak. Kenarlarda 13 ortada 10 ilmek kalınca tekrar pembe iplikle 2 sıra daha haraşo örülecek. 1 sıra daha ajur konacak. 2 kes 1 artır. 4 sıra ... Devamını Oku »

Anlatımlı Bebek Patiği

[reklam_sag]İstediğiniz renkte merserize ip kullanılarak tığ ile örebilirsiniz. 20 zincir çekerek başlıyoruz ve zincirlerin üzerine 20 trabzan yaparak devam ediyoruz. Son trabzanı batırdığınız deliğe 3 trabzan daha yapın. Trabzanların karşısına 20 trabzan daha yapın. Trabzan yapmaya başladığımız noktaya geldiğimizde 3 trabzan daha yapıp birleştirin. Bu şekilde 5 sıra devam edin. Her sırada 3 trabzanda bir arttırma yapın. 6. sırada arttırma yapmayın. 7. sırada ise 4 trabzanda bir eksiltme yapın. 8. sırada patiğin üst kısmını örnekteki gibi yapın. Aralarda 1 zincir çekilerek 10 trabzan yapılmış. örgü ters çevrilip bu zincirlere batırılarak örümcek trabzan yapılmış. Batırma ve patik bağı yapılarak patik tamamlanmış. ... Devamını Oku »

Pompom (Ponpon) Yapımı

 Pompom (ponpon) nasıl yapılır?[reklam_sag] Önce iki adet şekil 1 de görüldüğü gibi karton kalıp kesilerek (içi boş daire) işe başlanır. Daha sonra şekil 2 de görüldüğü gibi kartonun etrafı iple sarılır, ipin sıkı sarılması önemlidir. İp tek sıra değil üst üste 3-4 sıra sarılmalıdır. Bir çift ip (başlangıç ve bitiş ipi uzun bırakılmalıdır) İpler sarıldıktan sonra iki kartonun arası kesilir ve ayrılır. Keserken önemli olan ve dikkat edilmesi gereken konu sadece dış sargının kesilmesi iç sargının bırakılmasıdır. Kartonlar daha sonra dışarı doğru sıyrılarak alınır. İplerin boyları aynı olacak ve pom pom daire biçimini oluşturacak şekilde etrafı temizlenir(uzun ipler kesilir). Pompomunuz ... Devamını Oku »

Scroll To Top
teknolojide destek - teknoloji ve haberleri - kadinlar arasi - ceptelefon oyunlari - script indir - film izle - yemek tarifleri - script indir